ZAPRASZAMY
do współpracy


Rok 2009 – kryzys panie, kryzys. 

W maju 2008 zrobiliśmy akcje zbiórki na imprezę wspierającą Dzień dziecka – zamiast datków na sanocki szpital – ufundowaliśmy 1600 lodów dla dzieci – 500 zł wydano na nagrody rzeczowe do konkursów na hali Areny. 

„FALL BARBAROSSA” 2008

Byliśmy współorganizatorami rekonstrukcji historycznej „Zdobywanie Linii Mołotowa 1941” wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „San”. Przeszło 10 tysięcy widzów zgromadzonych na sanockim czołgowisku oglądało w akcji zabytkowe niemieckie transportery opancerzone SdKfz 251, historyczną sowiecka i niemiecką artylerię i broń strzelecką, „nalot” samolotu, będącego „na chodzie” czołg niemiecki z początkowej fazy wojny – PzKpfw II.

Więcej o Lini Mołotowa oraz galeria zdjęć na stronie www.liniamolotowa.pl . 

W lecie 2007zorganizowaliśmy Akcję „Słoneczny dzień od przyjaciela” – polegająca na sfinansowaniu trzech turnusów wakacyjnych  dla około 40 dzieci w Bieszczadach. Dużą pomoc otrzymaliśmy od klubu żeglarskiego  i Podkarpackiego Klubu Biznesu.  

2007 rok to pierwsza edycja inscenizacji historycznej -  aranżacja walk na ”Linii Mołotowa” Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Mimo brzydkiej pogody i stosunkowo późnego rozreklamowania przyciągnęła przeszło 6 tys. widzów.

 

 Rok 2006 rozpoczęliśmy od fajerwerków, bardzo udane przedsięwzięcie finansowane przez sanockich przedsiębiorców i nasza Izbę – w trakcie Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy. W maju współpracowaliśmy z rumuńską Alternative Foundation – odbyły się dwudniowe warsztaty w Sanoku – projekt dotyczył szans edukacyjnych i perspektyw gospodarczych dla młodzieży w Polsce, Słowacji Ukrainie i Rumunii -  w planach wizyta w Rumunii. 

Akcja „Słoneczny dzień od przyjaciela” – wycieczka dla 45 dzieci z rodzin ubogich do Wieliczki i piknik połączony z rozdaniem wyprawek szkolnych

 W 2005 roku dokończyliśmy wykonanie fontanny – wykonanie obłożenia z kamienia, pomalowanie dna, pomoc przy uruchomieniu i przeszkolenie pracowników firmy obsługującej fontannę. Z jakiś powodów do tej pory do nas zwracano się o dodatkowe prace przy fontannie.

Akcja „Słoneczny dzień od przyjaciela” – dwudniowa wycieczka do Krakowa dla 42 dzieci z sanockich rodzin.

Z działań charytatywnych to udział w licytacji WOP – kupiliśmy ikonę, którą przekazaliśmy w następnym roku do ponownej licytacji,

Wsparcie dla młodzieżowego Klubu Hokejowego, dla Szkoły Specjalnej, na tomograf – pomoc przy różnych imprezach poprzez bezpłatne użyczanie naszego sprzętu – video, słupków kabli,

Na zakończenie roku z inicjatywy Izby stanęło pięć ślicznie przystrojonych choinek przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki – straty to kradzież 60 metrów kabla